بلیط قطار

اگر با قطار سفر کرده باشید می دانید که، ارزان ترین و به صرفه ترین راه برای سفر مخصوصا برای مسافرت های کوتاه قطار می باشد. شما می توانید بدون دغدغه سوخت، تصادف، شرایط جوی و سایر موارد از سفر خود لذت ببرید. استفاده از قطار می تواند به دلایل زیر دارای اهمیت باشد:

1. قیمت بلیط قطار ارزان تر است: بلیط قطار محبوبیت زیادی در میان تمام اقشار جامعه از خانواده ها تا دانشجویان دارد و این محبوبیت را مرهون قیمت ارزان تر خود در مقایسه با بلیط هواپیما است. این امر به ویژه برای آنها که دائم در سفر هستند یا قصد سفر در مسیری کوتاه را دارند، مشهودتر است. ضمن اینکه شرکت های ریلی در مقایسه با شرکت های هوایی توان کمتری برای تحمیل هزینه های اضافی به مسافران دارند.

2. کوپه های قطار راحت هستند: تردیدی نیست که کوپه های قطار می توانند به راحتی یک اتاق شخصی باشند؛ البته اگر به رزرو یک کوپه دربست بپردازید، این موضوع را بیشتر حس خواهید کرد. از آنجایی که در قطار خبری از نشستن های طولانی مدت روی صندلی، بستن کمربند ایمنی یا تحمل صدای مسافران بغل دستی نیست، بسیاری راحتی سفر را با قطار بیشتر از هر وسیله نقلیه دیگری حس می کنند.