بیمه مسافرتی


اگر برنامه سفر به خارج از کشور را دارید ، یا می خواهید از خدمات تور بهره مند شوید خدمات بیمه مسافرتی خارج از کشور را فراموش نکنید. چنانچه از بیمه مسافرتی استفاده نکرده و در سفر دچار حادثه شوید حتما می دانید که هزینه های درمان چندین برابر خواهد بود. دفتر خدمات مسافرت هوایی، جهانگردی و زیارتی تکتاز با ارائه بیمه سامان برای مسافران خارج از کشور هزینه های مالی و استرس های ناشی از بیماری ها را برای آنان کاهش داده است. 

چرا باید بیمه مسافرتی را خریداری کنیم؟ 

شاید برای بسیاری ار مسافران خارج از کشور سوال مطرح شود که چرا باید بیمه مسافرتی را خریداری کنند، برای پیشگیری از وقوع حوادث بهتر است موارد زیر را در نظر داشته باشید: 

1. احتمال گم شدن یا مسدود شدن چمدان شما در فرودگاه وجود دارد.
2. به دلیل تنوع غذاها و رستوران های متعدد و همچنین شرایط آب و هوایی مسمومیت غذایی ممکن است برایتان اتفاق بیافتد. 
3. ممکن است کیف حاوی دارو های خود را گم کنید و نیاز به خریداری مجدد داروها داشته باشید.
4. ممکن است برای فوت یکی از نزدیکان خود مجبور به بازگشت از سفر باشید، در این صورت می توانید به صورت موقت از خدمات بیمه استفاده کنید.
5. ممکن است مدارک و کیف شما به سرقت رفته باشد و نیاز به خرید مجدد آن ها داشته باشید.

نحوه دریافت خسارت از بیمه مسافرتی

نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که اعتبار بیمه مسافرتی تا مدت حضور مسافر در خارج از کشور می باشد و کلیه قوانین آن توسط شبکه بین المللی ارائه می شود. چنانچه مسافر درخواست دریافت خسارت های وارده را داشت می تواند پس از ورود به ایران با ارسال مدارک مرتبط حداکثر تا 30 روز هزینه های خود را دریافت کند. برخی از مدارکی که برای دریافت خسارت از بیمه لازم است موارد زیر می باشد: بیمه نامه، کپی از صفحه اول شناسنامه، کپی پاسپورت ( صفحات مربوط به سفر شما)، مدارک مربوط به هزینه های انجام شده و فرم اطلاعات خسارت!