راهکارهای مفید برای بستن چمدان

راهکارهای مفید برای بستن چمدان

خواه براي يک برنامه آخر هفته برنامه ريزي مي کنيد يا يک سفر رويايي يک هفته اي، بستن کوله بار سفر يک کار خيلي مهم و پيل افکن در راستاي آماده شدن براي سفر است. اينکه بدانيد چه وسايلي را بايد همراه داشته باشيد و چه جور داخل اين چمدان هاي نقلي بگنجانيد نکته اي است که ممکن است سفر شما را شيرين يا خداي نکرده تلخ نمايد.

آيا از چمدان بستن مي ترسيد يا مي ترسيد نکند چيزي را در سفر لازم داشته باشيد و همراه نياورده باشيد؟ نکاتي که برايتان آماده کرده ايم شما را ياري مي کنند تا تصميم بگيريد چه مواردي را همراه داشته باشيد و چه چيزهايي را در خانه تنها بگذاريد.

 

- لباس هاي همه فن حريف با خود ببريد. اگر نمي خواهيد در تمام عکس هاي سفر يک جور به نظر برسيد، لباس هايي را انتخاب کنيد که بتوانند در چمدان با بقيه وسايل زندگي مسالمت آميزي داشته باشند. در اين زمينه لباس هاي تيره بي نظير هستند. علاوه بر اينکه تا مدت زيادي تميز به نظر مي آيند بلکه چين و چروک در آنها کمتر مشخص مي شود.

- کفش هايتان را درست انتخاب کنيد. کفش ها در چمدان ها فضاي زيادي اشغال مي کنند بنابراين انتخاب کفش مناسب تصميم مهمي است. اگر در مورد فضاي چمدان خود در مضيقه هستيد، کفش هايي را انتخاب نکنيد که فقط براي يک فعاليت کاربرد دارند. کفش هاي اسپورت و راحت را برداريد اما زيبايي آنها را هم در انتخاب لحاظ کنيد.

- کيف دستي خود را درست استفاده کنيد. چيز هاي گران قيمت و حياتي را در آنها نگه داريد تا خطر گم شدن يا جا ماندن در وسايل نقليه را کاهش دهيد. مدارک مورد نياز، داروهاي تجويزي، يک دست لباس اضافه، لوازم آرايشي و بقيه آيتم هاي حياتي را براي اينکه مطمئن باشيد در موقع نياز در دسترس هستند را در کيف دستي خود بگذاريد. کودکان در مسير احتياج به بازي يا کتاب و هر چيز ديگري دارند که با آن سرگرم باشند. اگر مايل نيستيد کودکتان در مسير حوصله خودش و شما را توامان سر ببرد، يک "قوطي بگير و بنشين” طوري هميشه در کيف دستي خود داشته باشيد.

- تيمي کار کنيد. اگر چند همسفر هستيد، بهتر است که برخي از وسايل خود را در چمدان دوستانتان قرار دهيد و بالعکس? به طور مثال بهتر است پدرم به جاي اينکه تمام وسايل خود را در ساک خود بگذارد، برخي از لباس هايش را به من بدهد تا در ساک خودم بگذارم. با اين کار اگر يک چمدان گم شد يا ربوده شد، مشکل خيلي حادي به وجود نمي آيد.

- زمان را در بسته بندي لحاظ کنيد. اگر دقيقا مي دانيد که چه لباسي را چه زماني مي پوشيد، آن ها را به ترتيب زمان در چمدان بگذاريد تا راحت تر در دسترس باشند. به اين ترتيب که چيز هايي را که در انتهاي سفر مي خواهيد را در ته چمدان بگذاريد و چيز هايي که در لحظات اوليه سفر احتياج مي شود را روي چمدان. به اين ترتيب هميشه وسيله اي که مي خواهيد در روي چمدان قرار دارد!

- از زيپ کيپ استفاده کنيد. آنها باعث مي شوند وسايل آرايشي بهداشتي نشت نکند و ساير وسايلتان در چمدان را خراب نکند. لباس هاي خيس شنا، لباس هاي کثيف، جعبه کلوچه هاي عصرانه و … را جداگانه در چمدان نگه داريد.

- يک چمدان اضافه همراه ببريد. مسلما الان شما مي توانيد چمدان خود را ببنديد. اما خريد ها و سوغاتي هاي سفر را نيز مي توانيد در آنها جا دهيد؟ يک ساک کوچک شو را حتما درون چمدان اصلي قرار دهيد تا بعدا بتوانيد بدون دغدغه خريد هاي خود را از سفر بياوريد.

- وسايل آرايشي بهداشتي خود را کاهش دهيد. قبل از سفر از داروخانه سايز مسافرتي وسايلي که استفاده مي کنيد را بگيريد يا اگر در هتل اسکان داريد، از وسايل بهداشتي هتل استفاده کنيد.

- و در آخر و مهم تر از همه، دوربين خود را جا نگذاريد.

همچنين همواره در نظر داشته باشيد که فضاي خالي فضاي هدر رفته است. بنابراين حتي اگر کفش اضافي با خود مي بريد، در چمدان نبايد فضاي داخل کفش خالي بماند. مي توانيد به طور مثال جوراب هايتان را در آن قرار دهيد. البته يادتان باشد کفش ها را داخل يک کيسه پلاستيک قرار دهيد تا لباس هاي شما را کثيف نکند.