هتل عباسی

معماری شکوهمند ایران همواره چون گوهری تابان در میان آثار معماری جهان می درخشــیده و از مرتـبه ای بلند برخــوردار بوده است. در این میان، معمـاری مکتب اصفهان در دوره های گوناگون طلایه دار این راه پرشکـوه بوده و نام هنر و فرهنگ ایران را در گوشه و کنار جهان بلنـد آوازه کرده است . در دوره صفـوی ، شهر اصفهان از چنان عظمت و شکوهی بهرمند شد که نصف جهانش نامـیدند . در میان آثار معماری بازمانده از عصر صفوی مجموعـه مدرسـه و بازارچه و کاروانسـرایـی برجـای مانـده است که در کنـار خیـابان چـهارباغ اصفهان چون گوهری یگانه می درخشد . این مجموعه به دستور شاه سلطان حسین صفوی ساخته شد و آن را به مادر خویش پیشکش کرد .

در طبقه اول دو تابلوی آینه کاری محدب طاووس و سرو و شکوفه ،‌شکوه خاصی به سرسرای بزرگ وروری بخشیده است . در تزیین سقف طبقه فوقانی ، سبک ابداعی جدیدی به کار رفته که ترکیبی است از گچبری و آینه کاری محدب رنگین . برای تهیه قطعات آینه محدب سقف ، شانزده هزار قرابه رنگین در کوره مخصوص که به همین منظور ساخته شد ، تهیه گردید . این قرابه ها را ابتدا از داخل با جیوه اندوده و به صورت آینه در آورده اند . سپس قرابه ها را شکسته و دویست هزار آینه محدب رنگی را که در گچبری سقف به کار رفته است ،‌ قطعه قطعه بریده اند .

 

سطح گچبری طبقه همکف که تا زیر پلکان مارپیچ سرسرا ادامه یافته و در آن محل بهتر می توان به ظرافت و دقت خیره کننده آن پی برد ، این گچبری بیش از 300 متر مربع است . قطعات چوبی که همه با دست بریده شده و روی آینه ستونها و دیوارها نصب گردیده است ، جمعا 80 متر مربع ، و طول قطار بندیهای چوبی بالای ستونها و روی دیوارها 75 متر است . نرده چوبی پلکان مارپیچ سرسرای ورودی از چوب چنار پنجاه ساله و با الهام از نرده های کاخ هشت بهشت ساخته شده است و حکایت از ظرافت و مهارت استادانه سازنده دارد .معماری شکوهمند ایران همواره چون گوهری تابان در میان آثار معماری جهان می درخشــیده و از مرتـبه ای بلند برخــوردار بوده است. در این میان، معمـاری مکتب اصفهان در دوره های گوناگون طلایه دار این راه پرشکـوه بوده و نام هنر و فرهنگ ایران را در گوشه و کنار جهان بلنـد آوازه کرده است . در دوره صفـوی ، شهر اصفهان از چنان عظمت و شکوهی بهرمند شد که نصف جهانش نامـیدند .

 

در طبقه اول دو تابلوی آینه کاری محدب طاووس و سرو و شکوفه ،‌شکوه خاصی به سرسرای بزرگ وروری بخشیده است . در تزیین سقف طبقه فوقانی ، سبک ابداعی جدیدی به کار رفته که ترکیبی است از گچبری و آینه کاری محدب رنگین . برای تهیه قطعات آینه محدب سقف ، شانزده هزار قرابه رنگین در کوره مخصوص که به همین منظور ساخته شد ، تهیه گردید . این قرابه ها را ابتدا از داخل با جیوه اندوده و به صورت آینه در آورده اند . سپس قرابه ها را شکسته و دویست هزار آینه محدب رنگی را که در گچبری سقف به کار رفته است ،‌ قطعه قطعه بریده اند . شانزده هزار قرابه رنگین در کوره مخصوص که به همین منظور ساخته شد ، تهیه گردید . این قرابه ها را ابتدا از داخل با جیوه اندوده و به صورت آینه در آورده اند .

 

امکانات تالارها و رستورانها

در مهمانسرای عباسی و با توجه به ظرفیتهای موجود همواره آمادگی پذیرایی همزمان از هزارو پانصد نفر وبرگزاری حداقل دو همایش مهیا بوده است. از جمله تالارها و رستورانهای مهم این مجموعه می توان به موارد زیر اشاره نمود :

1- رستوران و تالار چهلستون جهت برگزاری جشنهای ازدواج و ضیافتهای مختلف در دو طبقه  با ظرفیت 400 نفر؛ طراحیها و تزیینات منحصر به فرد ، آن را شبیه به موزه ای از هنرهای گونه گون واصیل دوره های صفوی و قاجار نموده است.

2-   تالار عباسی با کاراییهایی همچون اجرای کنفرانس ها وهمایشها و اجلاس گوناگون با ظرفیت حداقل ششصد نفر  همراه با سیستم صوتی و امکان برقراری ترجمه های چند گانه همزمان با چیدمانهای مختلف دارای سقفی در دو سطح با طرحهای مشبک و مقرنس و طلا کاری شده وگچ بریهای بسیار جذاب.

3 - تالار آیینه همراه با سیستم صوتی و امکان چیدمانهای گوناگون و برقراری ترجمه همزمان جهت برپایی جلسات و همایشهای ویژه که در حالت عادی با ظرفیت دویست نفر و در حالت" "U شکل با ظرفیت 80 نفر می باشد . جیوه کاری و آیینه کاری از مشخصه های این هتل می باشد.

4-   تالار زرین همراه با سیستم صوتی ، در حالت سینمایی با ظرفیت نود نفر و در حالت " "U شکل با ظرفیت چهل نفر جهت برپایی جلسه ها و میزگرد هاست که دارای تزیینات ممتاز بر دیوارها وسقف می باشد که با طلای ناب فلم گیری شده مزین گردیده است.

5-   رستوران و تالار نقش جهان برای برپایی ضیافتها و پذیراییها با ظرفیت یکصد نفر که آمیخته ای از نقشهای زیبا و طرحهای ماندگار است.

6-   تالار عالی قاپو جهت گردهماییهایی با ظرفیت حداکثر سی نفربا وضعیت عمومی و VIP  در فضایی بسیار زیبا و هنری با آثار مینیاتور و سقف مقرنس و طراحی شده با قابلیت ساختاری انعکاس صوت ،.

7-   تالار فیروزه با فضایی جدید و فراخ و ظرفیت پانصد نفر جهت برگزاری مراسم و جشن های مختلف و نمایشگاهها در حالت عادی  ودر حالت " "Uشکل با ظرفیت نود نفر جهت اجلاس و کنفرانسها.

8-      سفره خانه سنتی با فضای داخلی زمستانی و باز تابستانی و غذاهای مخصوص شهر جهت پذیراییها با ظرفیت هفتاد نفر .

9-      چایخانه سنتی که از قدیمی ترین چایخانه های سنتی جهان محسوب می گردد که بخش وسیعی از آن شامل  فضای باز باغ هم می باشد.

10-  فضای باز رستوران باغ جهت انجام مهمانی های خصوصی در دو بخش وسیع دویست نفره و فضای محدود پنجاه نفره.

11-  کافه تریا در دوقسمت داخلی زمستانه و فضای باز تابستانه با ظرفیت صد نفر .

12- تالار و رستوران چشم انداز واقع بر بام مهمانسرا با فضای داخلی و زمستانه که دارای ظرفیت هشتاد نفر می باشد و در فضای نوین و باز تابستانه خود  دارای ظرفیتی قریب به چهار صد نفر می شود .

13-  تالارپردیس با ظرفیت پانزده نفر مکانی مناسب جهت نشستها و گفتگوهای اختصاصی.

14-  تالار صبا ، محلی برای اجتماعات کوچک با ظرفیت قریب به سی تا چهل نفرو کاربری های خاص ومختلف.

15-  تالار مرمر با فضایی گسترده وساختاری نوین جهت برگزاری نمایشگاهها و نیز استفاده هایی از این دست می باشد.

16- تالار سیما  با ظرفیت صد نفر در حالت عادی و پنجاه نفر در حالت " "U شکل که جهت همایشها و کلاسهای آموزشی و ... مورد استفاده قرار می گیرد.

17- تالار سیمین ،فضایی با ظرفیت هشتاد نفر در حالت عادی و ظرفیت چهل نفر در حالت" "U شکل جهت اجلاس و برگزاری کلاسهای متفاوت.

18-  تالار سحر محلی برای نشستهای کوچک و گفتمانهای خصوصی.

 

زمان ورود:14:00
زمان خروج:12:00
ارسال پیام
* (تکمیل گزینه های ستاره دار الزامی می باشد.)
جنسیت*
نام *
نام شرکت / موسسه
ایمیل*
تلفن*
موضوع*
پيام*